Site duyuruları

Sıkça Sorulan Sorular

 
Uzm. Alay Onay 'ın resmi
Sıkça Sorulan Sorular
yazan Uzm. Alay Onay - 30 Eylül 2019, Pazartesi, 15:40
 

Üniversitemde uygulanan uzaktan eğitim programları ile ilgili bilgilere nasıl ulaşabilirim?

Mevcut uzaktan eğitim programlarımızın listesine uzep.aydin.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Uzaktan eğitim yolu ile aldığım derslere nasıl girebilirim?

Dönem başında kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra uzep.aydin.edu.tr adresine UBIS kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz. Bu sayfada üst sekmede yer alan “Derslerim” bölümünden dersinize girip, takip edebilirsiniz

UZEP sayfasına girdim ama derslerimi göremiyorum, nasıl görebilirim ?

Eğer öğrenci iseniz, herhangi bir derse atanmasanız bile sisteme giriş yapabilirsiniz. Sisteme girdiğinizde, almanız gereken derslere ait kodların bir veya birkaçını göremiyorsanız, bağlı olduğunuz Fakülte/Yüksekokul/Enstitü Öğrenci İşleri birimi ile iletişim kurarak, destek alınız.

Ders videolarını sağlıklı bir şekilde seyredemiyorum ?

Ders videolarını daha sağlıklı bir şekilde izleyebilmek için Google Crome tarayıcısını kullanmanızı tavsiye ederiz.

Dersin öğretim elemanına nasıl ulaşabilirim?

Her dersin kendi sayfasında öğretim elemanı tarafından belirtilmiş iletişim bilgileri (telefon, eposta vb.) görünmektedir; öğretim elemanına bu bilgileri kullanarak ulaşabilirsiniz.

Derslerimi tablet bilgisayar ya da cep telefonu üzerinden takip edebilir miyim?

Evet. Ders videolarını izlemek için UZEP sayfasını web görünümünde açmalısınız. Cep telefonunuza Puffin programını indirerekte giriş yapabilirsiniz.  Google Playstore veya Appstore dan telefonunuza indirip uzep.aydin.edu.tr adresini yazarakta erişim sağlayabilirsiniz.

Canlı derslere nasıl katılabilirim?

İlgili ders sayfasındaki Sanal Sınıf bağlantısını tıklayınız. Gelen sayfada Derse Katıl bağlantısını tıklayarak canlı ders ortamına ulaşmış olacaksınız.

Canlı ders sırasında ses gelmiyor?

Sanal Sınıf uygulamasının sol üst köşesinde yer alan kulaklık simgesini tıklayarak, aktif (yeşil renkli) hale geldiğinden emin olunuz. Ayrıca cihazınızın ses sistemini kontrol etmelisiniz.

Çevrimiçi sınav ve uygulamalar sırasında bağlantım koparsa ne yapacağım?

Panik yapmayınız, çevrimiçi sınavlar sırasında verdiğiniz her cevap anında kaydedilmektedir. Bağlantınız koparsa, sınav süresi içinde sisteme tekrar giriş yaptığınızda, sınava kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, sınava tekrar girebilmek için, mutlaka aynı cihaz ve tarayıcıyı kullanmalısınız.

İstanbul Aydın Üniversitesi

Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Ekibi